7 דרכים קלות לשיפור אתר האינטרנט עבור המבקרים בו

האתר הוא העסק שלכם באינטרנט. יכול להיות ששמעו עליכם והלכו מיד לאינטרנט על מנת ללמוד עליכם לפני שפונים אליכם, יכול להיות שחיפשו בגוגל והגיעו אליכם - בכל מקרה האתר מהווה לרב הגולשים נקודת מפגש ראשונה עם העסק האמיתי שלכם - זה שאתם מתפרנסים ממנו, בין אם זה דרך האתר או שהעסק פיזי. 

חובתו של האתר היא לתמוך בעסק ולגרום למבקרים להבין שהגיעו למקום הנכון ולהמשיך לפעול מכאן.

קבלו 7 דרכים קלות וישימות לשיפור אתר האינטרנט שלכם בעבור קהל היעד.

.

1. להציע מוצר \ שירות אחד בדף הבית

גם אם יש לכם מוצרים או שירותים רבים - הבליטו את אחד מהם בדף הבית, זה שרווחי לכם יותר או את זה שממנו אפשר להציע אחכ ללקוחות אחרים נוספים. המיקוד במוצר \שירות אחד עוזר לקהל היעד לקבל החלטה מהר יותר לגבי המשך ההתעניינות בעסק שלכם.

כמובן שתמשיכו להציג את כל המוצרים \ שירותים באתר (וחשוב לעשות את זה) אבל כדי לעזור לגולשים להתמקד - נסו לחשוב על אותו אחד שהוא או מתאים יותר לרב קהל היעד, אטרקטיבי יותר עבורם - והבליטו אותו. בדף הבית.

2. להציג תועלות שונות של המוצר \ השירות

לרב כותרות של מוצר \ שירות, או פסקאות המתארות אותו - הן יותר טכניות ופחות מעניינות. מאחר וחייבים לתפוס את תשומת הלב של המבקרים, בטח בקריאה מהירה ראשונית של הכותרת והפסקה הראשונה של אותו מוצר\שירות, מומלץ להדגיש את הבעיה ואת הפתרון העיקרי של המוצר\השירות שלכם לבעיה זו.

למשל במקום לרשום כותרת של "קופסאת אחסון לגו מדהימה" שאומרת מה זה אבל לא מה זה עושה בשבילך (ככלל מומלץ להימנע מסופרלטיבים בכותרות ויותר תכלס) אפשר לרשום "סוף סוף! מצאנו את הסוד שגורם לילדים לאהוב לאסוף אחריהם את הלגו". כלומר השתמשנו כאן ביתרון של המוצר כפתרון לבעיה ידועה...

3. להתמקד במבקרים באתר - לא בך

טקסטים טובים באתר הם אלו המתמקדים במבקרים ולא בך. האם הטקסטים השיווקים אצלך באתר מדבר על "עליי", "אני", "שלנו", "אנחנו", "עשינו" וכד'?

המבקרים רוצים לדעת מה זה אומר עבורם - לא עבורך. כלומר צריך לשנות את הטקסטים שידברו עליהם. למשל במקום "תכננו ופיתחנו עבורכם את תוכנת ניהול הזמן הטובה ביותר שהוצאנו עד כה", אפשר לרשום "תוכנת ניהול הזמן החדשה שלך תאפשר לך לגלות שעות אבודות שתוכל לבלות איתן עם המשפחה שלך".

4. להגביר חשק למוצר \ שירות על ידי הוספת תמונות להמחשה

יותר תמונות הופכות את המוצר\שירות שלך ליותר אמיתיים ומוחשיים וזמינים. כמובן שהמינון חשוב וישנמם מוצרים\שירותים שאנחנו לא רוצים לחשוף את כל ההיבטים הקשורים אליהם אך בהחלט המחשות נוספות עוזרות בתהליך המכירה המקדים המתרחש במוחו של המבקר. כמובן שלצד התמונות מומלץ להסביר בכותרת על כל תמונה ומה היא ממחישה.

מומלץ כי התמונות ילוו את הטקסט המסביר על המוצר ועל ידי כך להעשיר ולפשט את ההסברים על המוצר.

5. פחות למכור - יותר להיות מקצוען בתחומך.

לרשום "קנה עכשיו", "הרשמה חינם רק היום", "המחיר תקף עד..." וכד זה קל וכביכול מעודד רכישה מהירה. אך עסקים נמדדים גם בזכות המקצועיות שלהם ולא רק מחיר. כקונה בסופו של דבר אתם תעדיפו לעבוד עם בעל מקצוע שהוא בעל ידע ולא רק אדם שהוא מוכר או סוחר.

לכן גם באתר מומלץ ללוות כל מוצר\שירות עם טקסט מקצועי ומעשיר, המציג היבטים נוספים הקשורים אליו כגון סיפורי הצלחה (בסעיף הבא), מסמכים רלוונטים (תעודות וטפסים ב PDF), וידאו, לינקים למקורות תומכים, טיפול בבעיות הקשורות לאותו מוצר\שירות, לינק למאמרים מקצועיים רלוונטיים וכיוב.

6. הראו סיפורי הצלחה

למוצרים ולשירותים שלכם יש תועלות. לא רק תכונות. הם עוזרים לקהל היעד שלכם בפתרון לבעיות שלהם. הציגו באתר מספר סיפורי הצלחה כאשר כל אחד מהם מציג לקוח שלכם (אפשר ללא חשיפת הפרטים), הבעיה איתה הגיע אליכם, התהליך אותו עברתם יחד עד למציאת המוצר או השירות הטובים ביותר עבורו, והמצב כיום לאחר שהשתמש במוצר או בשירות.

כאשר מציגים בצורה אמיתית (ולא מכירתית) סיפורי הצלחה בליווי תמונה-שתיים - הם השגרירים הטובים ביותר שלך ועושים עבודה טובה אף יותר מתיאור המוצר או השירות בפועל.

7. התקינו גוגל אנליטיקס (אנחנו נתקין לכם חינם)

כל הפעולות שרשמנו מטרתן היא לאפשר למבקרים באתר להיחשף למוצרים ולשירותים שלכם, ולמעשה להעמיק באתר במידע וכמובן ביצירת פעולה אקטיבית מולכם כגון רכישה, יצירת קשר, התעניינות דרך טופס, הורדה של מסמכים ולפעמים אפילו רק צפייה בדף מסויים. איך נדע שהשגנו את המטרה או האם השינויים שעשינו עובדים באתר?

עושים את זה עם מערכת סטטיסטיקות שמציגה נתונים רבים שהמבקרים עושים באתר. אחת המערכות המפותחות והחינמיות בעולם היא google analytics שמאד קלה להתקנה ברב האתרים ומאפשרת תוך 24 שעות להתחיל לראות נתונים. נשמח להתקין לכם חינם את המערכת באתר האינטרנט שלכם ללא כל התחייבות.