שדרוג אתרי ג'ומלה

למה לשדרג את אתר הג'ומלה שלי?

ישנן הרבה סיבות לשדרוג ג'ומלה 1.5 לגרסה חדשה. אנחנו מגלים שיותר ויותר לקוחות המגיעים אלינו צריכים להיפרד מהגרסה והמערכת הישנה ולשדרג לגרסה עדכנית יותר. נציג כאן מספר סיבות למה צריך לשדרג אתר ג'ומלה לגרסה האחרונה.

ביטחון

בראש וראשונה גרסה 1.5 כבר אינה נתמכת ולמעשה בדיוק בגלל זה היא מזמינה האקרים ונסיונות פריצה. החל מספטמבר 2012 הגרסה כבר אינה נתמכת ולא מקבלת תמיכה ועדכונים. מעבר לגרסה חדשה יותר 2.5 וכיום אף ל 3.2 היא חיונית כדי למנוע כניסת האקרים, היא ממזערת את זמן ההשבתה ושומרת על האתר שלך מאובטח.

חשוב לשאול את עצמכם מה טוב יותר – לסבול מהשבתות ניכרות ואז לבזבז זמן על שחזורים ואובדן מידע אפשרי או לשדרג לגרסה האחרונה ללא השבתה בכלל.

הרחבות

כבר אין פיתוחים של הרחבות עבור ג'ומלה 1.5 והתמיכה בקיימים כבר מתמעטת משמעותית. כך שהאתר שלך נמצא בעמדת נחיתות על פני המתחרים. התוצאה עם הזמן עלולה להיות של אתר משעמם ולא מעודכן.

 

תכנון קדימה של פיתוח ושחרור גרסאות ג'ומלה
Joomla Upgrade Chart
באמצעות anithingdigital.com

התחדשות טכנולוגית

שרתים ודפדפנים מתעדכנים ומתקדמים קדימה, גרסאות חדשות של מערכת ההפעלה (עליה מופעלים אתר ג'ומלה), שרתי בסיסי נתונים ועוד, כל אלה לצד חווית הגולשים מתקדמת יותר הן ע"י דפדפנים חדשים והן ע"י גלישה דרך טלפונים חכמים וטאבלטים משנים את אופן עבודת האתרים.
עדכוני שרתים וגרסאות ה PHP שלהם יפסיקו לאט לאט לתמוך בגרסאות ישנות של המערכת ולצד זה איבוד אפשרות לקהל גולשים חדשים שמתקדם עם הטכנולוגיה ולא ימשיך לבקר באתר (או לא יתחיל אפילו).

עדכונים בלחיצה אחת

בגרסאות הישנות של ג'ומלה עדכון גרסה פנימית דרש התעסקות עם קבצים ושרת FTP ומספר פעולות לא פשוטות לאנשים שרק רוצים אתר ואינם מתכנתי ג'ומלה. כיום כל עדכון גרסה נעשה בלחיצת כפתור אחת.

אופטימיזציה נרחבת למנועי חיפוש ( SEO)

יכולות חיפוש חדשות נוספו לג'ומלה והן כל כך הרבה יותר טובות מאשר אלו שבג'ומלה 1.5. החיפוש הפנימי עצמו השתפר מאוד כך שניתן לחפש תוכן בתוך האתר.
אתם רוצים יותר תנועה לאתר שלכם? קבלו תוצאות חיפוש גבוהות יותר בגוגל, עם ה SEO המשופר של ג'ומלה, אשר מסייע גם בעת חיפוש מתוך האתר.

מערכת ניהול קלה וידידותית יותר

גרסת ג'ומלה 2.5 או 3.2 (ואלו שאחריה) מכילה שיפורים משמעותיים בדרך ניהול האתר, שיפורי ניהול אלו יכולים להקל על חיי מנהל תוכן האתר, לחסוך לו זמן, לייעל את ניהולו ואף לשפר את ההנאה מניהול אתר.

תמיכה

המפתחים השונים כבר כמעט ואינם תומכים יותר בגרסאות ג'ומלה 1.5. גם סוכנויות צד שלישי לא רוצות יותר להתעסק עם הגרסה הזו.  אין דבר גרוע יותר מאשר להרים אתר ג'ומלה 1.5 ואחכ לתת לו שירות ותמיכה. העולם מסתכל קדימה, רכיבים והרחבות מתיישנים ולכן קשה לקבל תמיכה.

מה זה באמת - שדרוג? המרה? העברה? בנייה?

אז האמת היא שאין באמת "שדרוג" בלחיצת כפתור מגרסת ג'ומלה 1.5 לגרסה חדשה. המילה הזו שגורה כ"שדרוג" אבל שדרוג אתר ג'ומלה אמיתי נעשה על ידי בנייתו מחדש על גרסה חדשה.
השינויים מג'ומלה 1.5 לג'ומלה 2.5 או 3.2 הם כל כך משמעותיים, ששדרוג פשוט אינו אפשרי.


רוצים הצעה מעולה לגרסת ג'ומלה עדכנית עבור האתר הנוכחי שלך? (גם אם הוא לא ג'ומלה דרך אגב...)