בניית אתרי מובייל

אתר למובייל הוא אתר אשר מתאים את עצמו למכשירי מובייל כגון טאבלט, נוט, סמארטפון. כל אחד מהמכשירים הללו מגיע כיום בשלל גדלים וסוגים.

ישנם שלושה פתרונות מקובלים לאתר עבור מובייל:
1. אפליקציה ייעודית למובייל (כזו שמורידים למכשיר מהחנות של אפל או גוגל)- מנוהלת בנפרד מהאתר
2. גרסת מובייל של האתר - גרסה ייחודית של האתר רק למובייל - מתאים מאד לאתרי תוכן מאד גדולים ולרב מציג רק חלק מהמידע שבאתר המלא
3. אתר רספונסיבי - אתר אשר מעוצב ומתוכנן כך שיערוך מחדש את המבנה שלו בהתאם למכשיר בו צופים באתר ולמעשה מתאים לכל מכשיר.

איך אתר רספונסיבי נראה במחשב ובסמארטפון?

כאמור אתר רספונסיבי עורך מחדש את המבנה שלו בהתאם למכשיר בו צופים באתר. גודל הפונט נשאר אחיד והאתר קריא לחלוטין וקל לגלישה ומעבר בין התפריטים והדפים השונים. כך ניתן לגלוש באותו אתר הן בסמארט TV, מחשב רגיל (דסקטופ \ לפטופ), בטאבלט (במצב אופקי \ אנכי) וסמאטרפון (במצב אופקי \ אנכי).

responsive-sample1

מדוע חשוב שהאתר שלך יהיה מותאם למובייל?

לאתר רספונסיבי יתרונות רבים הן למשתמש, למנהל האתר ולגוגל להלן:
המשתמש (הגולש) – המשתמש נהנה מחוויה חיובית בגלישה לאתר דרך מכשיר המובייל שלו ומצא תכנים אותם חיפש מבלי לקבל אתר מוקטן שצריך להגדיל על ידי פיסוק אצבעות. הניווט בין התפריטים נעים, המידע מוצג באופן ברור, וכיום אתר רספונסיבי מפתיע לטובה את המשתמש, מאחר ואתרי אינטרנט רבים מדי עדיין אינם מותאמים.

מנהל האתר מנהל את כל המידע ממערכת ניהול אחת ומכניס את המידע לאתר בפעם אחת כפי שהיה רגיל והאתר כבר עורך את התכנים מחדש עבור המבנה הסלולרי.

גוגל הרי סורק את כל דפי האתרים באינטרנט דרך הקוד. בבואו לאתר רספונסיבי הוא מזהה כי הקוד הוא של אתר רספונסיבי והדבר מעלה בעיני גוגל את איכות האתר בעבור המשתמש ולכן האתר מקבל כבר ציון איכות גבוה בעבור הפרמטר הרספונסיבי.

גוגל מעדיף אתרים רספונסיביים – כבר ב 2012 גוגל ניתח את העלייה המטאורית של שימוש במכשירי מובייל לגלישה באתרים והחל להמליץ לעבור לתצוגה רספונסיבית. 
גם מאט קאטס, גורו התשובות ותחום הקידום של חברת גוגל מציין את נושא האתר הרספונסיבי בוידאו הבא.

mobile1  mobile2  mobile3  mobile4

אחוז נטישה נמוך \ יותר רכישות ופניות דרך האתר

גולשים המגיעים לאתר רספונסיבי לרב כן משלימים את פעולתם אותה היו מבצעים באתר רגיל, בגלל נוחות הגלישה המותאמת. בין אם זו רכישה, יצירת קשר או פנייה אחרת באמצעות האתר. אתרים שאינם מותאמים, טפסים שמתחבאים או לא נלחצים, מייאשים את המשתמש והוא נוטש את האתר ומחפש את מבוקשו באתרים אחרים.

כל האתר מנוהל במקום אחד

ניהול האתר נשאר במערכת אחת, ולא נפרש על פני כמה מערכות, דבר העוזר לניהול יעיל של דפי האתר ומהירות עדכון ללא צורך בהתאמות מיוחדות. האתר הרספונסיבי כבר יתאים את המידע החדש לפי המכשיר ממנו צופים באתר.

יותר ויותר משתמשים גולשים באמצעות הנייד

כאשר היום לכל אדם יש לפחות מכשיר מובייל אחד (סמארטפון \ מובייל), כמות הגלישה באמצעותם עולה יותר ויותר. הסטטיסטיקות מראות כי מדי חודש יותר ויותר גולשים משתמשים במובייל.

 

קבלו היום הצעה לאתר רספונסיבי - בנייה או שדרוג הקיים