מחיקת זיכרון מטמון מהמחשב

מהו זיכרון מטמון - Cache Memory

כשגולשים הרבה באינטרנט המחשב רוצה להפוך לכם את הגלישה לקלה ומהירה יותר. אחת הדרכים היא שמירה מקומית (על המחשב עצמו) של קבצים שונים של דפי אינטרנט. זה עוזר לגלישה מהירה כך שלא יהיה צורך בכל פעם לטעון מחדש את התמונות או המבנה הכללי אלא לשמור אותם מקומית ואז בפעם הבאה שאתם גולשים לאותו אתר - הדפדפן שולף מזיכרון מטמון של המחשב את אותם קבצים כלליים. כך למשל שאם אתם גולשים הרבה ב YNET אז המחשב ישמור את הלוגו שלו וקבצים אחרים שונים אצלכם.

נשמע טוב - למה זו בעיה?

כי בדרכ כלל בשלב של פיתוח האתר והעלאת חומר לאתר - נעשים כל מיני שינויים בקוד מצד אחד, ומצד שני בגלל אופי העבודה אתם גולשים הרבה בפעמים באתר (לפעמים באותו יום) ואז הדפדפן שומר את קבצי האתר מקומית על המחשב. זו הסיבה שלרב אינכם רואים את השינויים המינוריים שנעשים באתר. 

הנה שלוש הדרכים לצפייה באתר ישירות מהשרת (ללא זיכרון מטמון של המחשב)

1. רענון קבצי האתר מהשרת (ולא מהמחשב)

הקלקה על מקש הקונטרול (CTRL) + המקש F5 מרענן את קבצי האתר מהשרת. צריך לעשות את זה בעבור כל דף בו אתם נמצאים. לפעמים צריך לרענן פעמיים-שלוש לפני שהרענון מהשרת מוצג.

2. פתיחת דף דפדפן במצב "נסתר"

במצב זה נפתח לכם דף דפדפן נקי כאשר הוא אינו משתמש בקבצי המחשב על מנת להציג את הדפים - אלא מהשרת.

בדפדפן כרום: הקליקו על CTRL + Shift + N וזה יפתח לכם דף חדש במצב נסתר - תזהו אותו לפי ה"בלש" המופיע בפינה העליונה.  inv-chrome

בדפדפן פייר-פוקס: הקליקו על CTRL + Shift + P והדף הזה יפתח עם אייקון של מסכה בפינה העליונה. inv-ff

 

3. ניקוי הדפדפן כולו מהקבצים הזמניים

בדרך זו למעשה כל הקבצים הזמניים נמחקי. לא משנה באיזה דפדפן אתם משתמשים תקליקו על CTRL + Shift + Delete ויפתח לכם חלון - ובו אתם בוחרים מה למחוק. בוודאי לסמן כל מה שקשור ל cache ו website data וזו גם הזדמנות להיפטר מעוד מאפיינים שעוזרים לדפדפן להיות מהיר יותר ונקי יותר.

כך זה נראה:

 

דפדפן כרום

acd-chrome

 

דפדפן פייר פוקס

acd-firefox

 

דפדפן אינטרנט אקספלורר

acd-ie