מחפשים תמונות לאתר שלכם? מגוון אתרי תמונות חינמיים לשימושכם

מעבר לתוכן שהוא כמובן חשוב ביותר להצלחת אתר אינטרנט ויצירת נוכחות אינטרנטית מוצלחת והיבטים טכניים של בניית האתר, לתמונות יש משמעות והשפעה עמוקות על איכות האתר, הנראות שלו לגולשים, המשיכה שלו ויתר מאפיינים של אתר מוצלח ויעיל בהקשר למטרותיו. כיום, אנשים מחפשים פתרונות ותשובות מהירים ואין להם סבלנות לחפש ולקרוא הררי טקסט, לכן לתמונות משמעות רבה אף יותר והן יכולות לעשות את ההבדל בין מבקר שעוזב את האתר תוך שניות – למבקר שנשאר ומספק לאתר ערך. השילוב של תמונות איכותיות עם פלטפורמת וורדפרס המוצלחת והפופולארית מאפשר תוצאות מצוינות ללא ספק.

מציאת תמונות לאתר הוורדפרס שלכם היא עניין פשוט למדי, בהנחה שיודעים היכן לחפש ואיך לקבל את התמונות הללו. הרכבנו עבורכם רשימה מקיפה של מקורות למציאת תמונות חינמיות, באיכות גבוהה לשימוש על אתרי וורדפרס. לחלק גדול משירותי תמונות אלו יש פלאג-אינים מובנים לאתרי וורדפרס, מה שמקל אפילו יותר על מציאת והעלאת תמונות.

חיפוש התמונות של גוגל – Google Image Search

ניתן להשתמש בחיפוש התמונות דרך גוגל ישראל או גוגל הבינלאומי, ממשק החיפוש של ענקית האינטרנט מאפשר לצמצם את החיפוש לפי גודל, צבעים, אזור גיאוגרפי, חיפוש פנים, סוג קובץ, חיפוש באתר מסוים וכמובן לפי סוג רישיון לשימוש בתמונה. היזהרו בשימוש – לא כל תמונה מאפשרת פרסום באתר שלכם ומומלץ לבדוק מראש וכמובן לקשר בעת הצורך.

Photo Pin

אתר Photo Pin מציע תמונות חינמיות לבלוגים ואנשי קריאייטיב, האתר מציע חיפוש קל ונוח במאגר של מיליוני תמונות תחת רישיון Creative Commons הנשאבות מפליקר. ניתן להגדיר את סוג הרישיון של התמונות ולרחף מעל אייקונים קטנים של התמונות. האתר מאפשר לינק פשוט וזמין שניתן להדביק בפוסט שלך באתר הוורדפרס.

 

Compflight

גם אתר Compflight עושה שימוש בפליקר (ב-API של האתר ליתר דיוק) למשיכת תמונות. יש ממשק חיפוש נוח ויחסית שימושי להתאמה אישית – לפי תגיות, סוג רישיון, טקסט מלא ועוד. לאתר זה פלאג-אין וורדפרס ייעודי.

Pixabay

אתר Pixabay זמין ב-20 שפות ומהותו היא מאגר מנוהל למציאה ושיתוף של תמונות Public Domain. אנשים מכל העולם מעלים לאתר את תמונותיהם וניתן להשתמש בכל התמונות בחינם, לשימושים אישיים ומסחריים. אין צורך בהזכרת בעל הצילום המקורי. לאתר פלאג-אין וורדפרס המאפשר העלאה מהירה של תמונות בקליק אחד.

 

MorgueFile

אתר morgueFile קיים כבר מ-1996 והוא מקור מצוין לתמונת חינמיות ברזולוציה גבוהה. ניתן להשתמש בתמונות לכל שימוש, מלבד ציון בעלות על עליהן.

 

everystockphoto

אתר everystockphoto הוא מנוע חיפוש לתמונות חינמיות השואב אותן מכמה מקורות שונים וסוגי רישיונות. באתר כמעט 20 מיליון תמונות חינמיות וכמה אפשרויות להתאמה אישית של החיפוש.

Stockvault

זהו אתר קטן יחסית, Stockvault מכיל כ-40,000 תמונות חינמיות, החיפוש הוא בעיקרו לפי קטגוריות ובקלות רואים תצוגה מקדימה של התמונה. תנאי הרישיון לשימוש קצת יותר מגבילים מאתרים אחרים ומדובר לרוב על תמונות ברזולוציות גבוהות ובינוניות.

 

Fotor

אתר Fotor הינו גדול וכולל כ-230 מיליון תמונות חינמיות מסטוקים והוא מארח מעל 190 מיליון תמונות תחת רישיון Creative Commons מכמה מקורות שונים. יש לאתר פלאג-אין וורדפרס רשמי וגם בלעדיו הטמעת תמונה באתר היא קלה ומהירה באמצעות קוד EMBED פשוט.

 

פליקר – Flickr

אי אפשר כמובן בלי להזכיר את אתר התמונות הפופולארי Flickr. אתר עצום עם המון תמונות ואשר מציע מאפיין יעיל במיוחד של חיפוש תמונות תחת רישיון Creative Commons. ניתן לבצע חיפוש לפי סוגי רישיון אחרים. יש כמה פלאג-אינים ייעודיים לאתרי וורדפרס (Pick a Picture או Photo Post למשל).

Wikimedia Commons

אתר חיפוש תמונות וקבצי מדיה שונים באדיבות קרן ויקימדיה המפעילה כמובן את ויקיפדיה הענקית. אתר Wikimedia Commons מאפשר לחפש תמונות וקבצים חופשיים וציבוריים, בעיקר בהקשר לתכנים חינוכיים או ערכים מוויקיפדיה. ניתן לחפש גם סרטוני וידאו רלבנטיים באתר. האתר מציע התאמה אישית נוחה ומעמיקה מאוד של חיפוש התמונות.

מאמר זה פורסם באתר המכללה לניו מדיה